14. základní škola má nové streetballové hřiště

3. duben 2025 20:59

Nové hřiště na basketbal, malou kopanou a házenou se otevřelo v Plzni - Doubravce na 14. základní škole. Hřiště s polyuretanovým povrchem, které se začalo plánovat v roce 2022, vyšlo na více než 2 miliony korun s DPH. Na jeho přípravě se podíleli učitelé tělesné výchovy . Finanční prostředky poskytlo město Plzeň, které je zřizovatelem školy.

Streetballové hřiště nabízí plochu o velikosti 18 x 11 metrů. „Díky tomuto hřišti můžeme žákům nabídnout další sportovní aktivity. Do budoucna budeme moci v případě zájmu otevřít kromě naší atletické přípravky také například zájmový kroužek basketbalu nebo házené,“ prozrazuje ředitelka 14. ZŠ Helena Lišková. „Velice vítám, že se na přípravě realizace hřiště podíleli učitelé tělesné výchovy, protože oni nejlépe vědí, jak by mělo vypadat a jaké parametry by mělo mít,“ říká náměstkyně primátora pro oblast školství a cestovního ruchu Lucie Kantorová. „Jsme rádi, že mohlo být vybudováno další hřiště pro děti. Je důležité podpořit co nejširší nabídku sportovních aktivit,“ dodává starosta Čtyřky Tomáš Soukup.

14. základní škola v Zábělské ulici podporuje sportovní aktivity dlouhodobě. Žáci druhého stupně mohou sportovat nejen během hodin tělesné výchovy, ale také před samotným vyučováním v tělocvičně, kde jsou naplánovány nejrůznější sportovní aktivity. Škola má ještě velký víceúčelový areál s běžeckým oválem a sprintérskou rovinkou. Uvnitř oválu jsou další atletické sektory pro skok do výšky, skok do dálky a vrh koulí. Víceúčelové hřiště s osvětlením využívá kromě žáků také veřejnost. Od dubna do října je během odpoledne zdarma přístupné.

autor: iko