Český rozhlas odvysílal druhý díl seriálu Synagogy Čech, Moravy a Slezska
V předvečer Dne památky obětí holocaustu odvysílal Český rozhlas 3 - Vltava druhý díl seriálu Synagogy Čech, Moravy a Slezska, který připravuje redaktorka Vladimíra Lukařová. Zasvěceným průvodcem po památkách byl ředitel Židovského muzea v Praze PhDr. Leo Pavlát, který posluchače zavedl na Židovskou radnici, do Vysoké, Klausové a Maiselovy synagogy, na druhý nejstarší Židovský hřbitov v Praze na Žižkově, do Španělské synagogy s vnitřní Zimní synagogou a do Jáchymovy ulice s bývalou budovou Židovského muzea.
Tento téměř stominutový druhý díl pořadu měl premiéru v pátek 26. ledna 2007 ve 20.00 hodin na stanici Český rozhlas 3 - Vltava v relaci Páteční večer. První díl se vysílal před rokem.
Oba doposud odvysílané díly seriálu najdete zde:
Synagogy Čech, Moravy a Slezska - 1. díl
Synagogy Čech, Moravy a Slezska - 2. díl
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Bříza: Íránské revoluční gardy pomalu začínají stát ovládat. Trump mírovou dohodu oznámil už třicetkrát
-
Mám opancéřované dveře, vysvětluje proruský separatista, jak přežil pokus o atentát v Moskvě
-
Upravujeme přímý střet zájmů. Nárokové dotace platila EU, ne poplatníci, tvrdí Pošarová z SPD
-
‚Jsem pravicová liberálka.‘ Pěvkyně Pecková vyzve za ODS v Praze 9 v senátních volbách Smoljaka