Chcete si zahrát golf i v zimě? V Praze na Smíchově to není problém

29. leden 2014
Česko – země neznámá

Na pražském Smíchově si můžete golf zahrát i v zimním období, kdy na golfových hřištích většinou leží vrstva sněhu. V místním golfovém klubu tu totiž mají golfové simulátory. Tedy zařízení pro napodobení golfové hry v krytých prostorách.

Simulátory se začaly objevovat asi v roce 1970. Golfové hřiště se tu promítá na plátno, speciální zařízení pak snímá let míčku a také pohyb hole hráče při úderu. Simulátorů je celá řada. Od těch nejjednodušších, kde se vyhodnocuje pouze délka odpalu, až po ty nejefektivnější. Ty využívají všech dostupných technologií pro reálnou simulaci golfové hry.

Golfový simulátor vás nechá vybrat z desítky až stovky hřišť celého světa. Sami si zvolíte, kde máte chuť si zahrát. Jeden den si zahrajete na Havaji a druhý den třeba ve Skotsku. Specialisté vám dokonce mohou zdigitalizovat i vaše hřiště, na které jste zvyklí.

Golfové simulátory

V indoor hale bývá (kromě místa pro nácvik techniky a simulátorů) i kousek reálné krajiny se stromy, trávou a jamkami. V České republice existuje několik velkých indoorových center, ale golfové simulátory si poslední dobou kupují i kluby v menších obcích. A tam lze pilovat techniku, zkoušet nové golfové vybavení nebo – jste-li začátečníci – první krůčky s trenérem.

Místo pro trénink techniky

Zvětšit mapu

Spustit audio