Čtvrteční Noční linka: Bojíte se chodit do lesa?

18. únor 2021

Chodili jste jako děti sami do lesa? Chodili jste sbírat houby, borůvky a ostatní plody lesa? Báli se o vás rodiče nebo to byla zcela běžná součást vašeho života? V dnešní době se hovoří o přemnožení divočáků, měli jste při svých toulkách po lese štěstí vidět lesní zvěř? A co v současné době, chodíte do lesa bez zábran nebo máte strach třeba ze zmíněných divočáků?

Les je území hustě porostlé stromy. Dle jisté lesnické definice je za les považováno území, ve kterém rostou dřeviny (stromy), které dorůstají minimální výšky 5 metrů a zápoje korun alespoň 25 %. Z právního hlediska k lesům patří i mýtiny. Lesy dělíme na smíšené, listnaté a jehličnaté.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.