Čtvrteční Noční linka: Den vzdělanosti a Den zdraví

7. duben 2022

Dnes slavíme hned svátky dva, Den vzdělanosti a Den zdraví. Jak pečujete o své zdraví? Věříte svému lékaři nebo se raději spoléháte na osvědčené "babské rady"? Domníváte se, že zdravotní stav člověka souvisí i s jeho vzděláním, nebo je to spíš o životní moudrosti? Jakou váhu vzdělání přikládáte? Co je pro vás v tomto ohledu důležitější, šikovné ruce nebo vysokoškolský titul?

Vzdělání je souhrn znalostí, dovedností a schopností, které lidé získávají prostřednictvím vzdělávání, výuky a studia. Zdraví se často chápe jako absence nemoci, funkcionálně jako schopnost vyrovnat se s denními aktivitami, nebo pozitivně jako způsobilost a podoba balance (vyrovnanosti).

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.