Čtvrteční Noční linka: Děti a my

30. květen 2019

Plánovali jste narození svého prvního dítěte nebo se to vše seběhlo tak rychle, že nebylo o čem přemýšlet? Kdo vám byl největší oporou při výchově vašich potomků? Dovolili jste vašim dětem úplně vše nebo se domníváte, že je vhodné nastavit dětem hranice? Jak probíhala puberta, zvládli jste to bez úhony? Mluvili jste vašim dětem do výběru školy, povolání? Ocenili způsob výchovy vaše děti v dospělosti? Máte ze svých potomků radost?

Dítě je člověk v prvním období svého života. Období dětství není obecně ostře ohraničeno. V některých kontextech se za počátek dětství považuje narození, v jiných kontextech se za dítě (nenarozené dítě) považuje i plod. V některých kontextech je konec dětství ztotožňován s dosažením dospělosti, v jiných kontextech se fáze dospívání (adolescence, mladistvý věk atd.) nebo její část k dětství už nepočítá.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.