Čtvrteční Noční linka: Jak se chystáte u vás doma na Štědrý den?

20. prosinec 2018

Máte už doma vánoční stromeček?  Preferujete živý stromek nebo máte umělý? Podléháte módním trendům, kdy jednou nám velí, že bychom měli mít doma červeno-zlaté Vánoce, další rok např. fialovo-stříbrné atd. nebo máte svůj styl, který nemůže nikdo a nic ovlivnit? Jaké přípravy u vás v tuto chvíli doma vrcholí? Někdo může na poslední chvíli péct ještě nějaké cukroví nebo vánočky nebo chystat menu na sváteční tabuli. Jak to vypadá v tuto chvíli u vás doma?

Štědrý den je dnem uvedení do sváteční atmosféry. Připravujeme vánoční stromek, jesličky - betlém, můžeme si opatřit Betlémské světlo. Můžeme také navštívit s dětmi sociální ústav nebo azylový dům s připraveným dárkem pro skutečně potřebné. Lze také zanést krmení zvířatům do lesa nebo do parku.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.