Čtvrteční Noční linka: Maturita

3. červen 2021

Vzpomenete si ještě na vaši maturitní zkoušku? Jak probíhala? Pomohli vám vaši profesoři nebo vás nechali uvařit se ve své vlastní šťávě? Z jakých předmětů jste maturovali? Měli jste oblíbený předmět? Vyvolal ve vás některý z maturitních předmětů noční můru? Jak vaše maturita dopadla? Ptal se vás někdy někdo na známky z vašeho maturitního vysvědčení? Pamatujete si ještě, na jaké téma jste psali písemnou práci z českého jazyka?

Maturita je zkouška zakončující úplné středoškolské vzdělání v různých evropských zemích včetně České republiky. Zkouška musí být žáky ve věku 17 až 20 let složena jako podmínka pro vstup do terciálního (vysokoškolského) vzdělávání. V některých státech není maturita vázána na formální ukončení studia.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...