Čtvrteční Noční linka: Musíme si pomáhat

24. červen 2021

Domníváte se, že dříve bylo běžné, že si lidé vzájemně pomáhali? Je to dnes stejné, nebo se zrychlením doby vše změnilo, a pomáhat jsme si přestali? Pomohli jste někomu ze své rodiny, kolegovi v práci, sousedovi, příteli? Pokud ano, tak v jakém to bylo směru? Možností, jak pomoci je mnoho, stačí si jen vybrat. Potřebovali jste vy sami pomoci? Dočkali jste se pomoci? Máte zkušenost vy sami s nějakým sociálním zařízením? Jak jste spokojeni? Co by se dalo zlepšit?

Pomoc je spoluúčast při dosahování nějakého cíle nebo odvracení nebo odstraňování nežádoucích následků. Může se jednat o pomoc v nebezpečí, při různých obtížných situacích nebo tehdy, neví-li si druhá strana rady. Pomoc se poskytuje formou rady, podpory, daru, nebo formou provádění určitých činností s přímým účinkem.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...