Čtvrtek: Bez čeho se v životě neobejdu

23. červen 2016

Auto nebo počítač, pračka nebo myčka? Jste přehnaně čistotní a neustále uklízíte? Chyběly by vám procházky či výlety s kamarády? Neobejdete se bez přátel a rodiny? Jste nesví bez čokolády nebo jiných sladkostí? A co káva a k ní pravidelná cigareta nebo plný talíř, co máte nejraději? A jak důležité jsou ve vašem životě rozhlas a televize?

Jsou věci, které jsou pro pěkný a klidný život nezbytné. Už dávno nepereme na valše, nemusíme kropit prádlo, které vyžehlíme napařovací žehličkou a vyprali jsme ho v automatce, za dětmi dojedeme autem a večer posloucháme rozhlas nebo koukáme na televizi. Výběr toho, co nám zpříjemňuje život je široký a je jen málo věcí, které si dokážeme odepřít. Anebo přece?

autor: Marcela Vandrová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová