Čtvrtek: Cestování po kolejích plné zážitků

5. červen 2014

Kdy jste jeli poprvé vlakem? Jaké zážitky máte z cestování po železnici? Jaké lidi jste potkali jako spolucestující? Poznali jste v kupé svého budoucího přítele? Kam jste vlakem nejdál cestovali? Strávili jste ve vlaku někdy noc?

5. června 1883 vyrazil z pařížského Východního nádraží Slavný luxusní vlak, původně nesoucí jméno Express d'Orient. Cesta "Východního expresu" tehdy končila v rakousko-uherské metropoli, dále na východ se s ním mohli pasažéři vydat až o čtyři měsíce později. Dnes je cestování vlakem naprosto samozřejmé, někdo volí cestu po železnici raději než po silnici, např. do práce. Odpočine si, může si číst, spát... Jaké jsou vaše zážitky z vlaku? Těšíme se na ně v Noční lince.


Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová