Čtvrtek: Věříte na osud? Důvěřujete kartám, numerologii nebo věštbám?

13. říjen 2016

Věříte, že datum narození ovlivňuje náš osud? Víte i o nějaké známé a slavné osobnosti, která má stejné datum narození a myslíte, že máte něco společného?

Už od nepaměti se lidé rádi zajímali o svou budoucnost. O to, jak by co měli udělat a kdy by to měli udělat a ono to v mnoha případech vyšlo a věštby a předpovědi se naplnily.

A tak i v současné době mnozí zkoušíme návštěvu u kartářky, aby nám trochu napověděla, někteří se učíme i numerologii, která dle odborníků tohoto oboru, také mnoho napoví a v neposlední době si někteří říkáme, jestli bychom neměli spolupracovat s astrologem a vyptat se ho na potřebné indicie o naší osobě.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.