O pořadu Folková jíška Pavlíny Jíšové

Folková jíška je hudební pořad, který se zaměřuje na folk, country a příbuzné žánry. Jeho součástí jsou rozhovory s hudebními osobnostmi na aktuální i žánrová témata.

Autorka pořadu Pavlína Jíšová pochází z Českých Budějovic a ve Folkové jíšce umně spojuje svou původní profesi učitele českého jazyka a hudební výchovy. Není pouze moderátorkou, ale především aktivní písničkářkou (www.jisova.cz).

Pořad je určen všem věkovým kategoriím a každému, kdo má rád pěknou melodii a vkusné texty o životě v nás a kolem nás.

Témata jsou vybírána podle ročního období nebo aktuálního dění ve světě folku. Vystupuje zde špičky české i světové folkové scény, ale také mladí talentovaní začínající autoři nastupující generace, kteří si zaslouží pozornost.

Připravuje: Pavlína Jíšová

Historie pořadu:
Pořad se vysílá od roku 2008.

Odvysílané pořady si můžete poslechnout v iRadiu.

Kdy se pořad vysílá

Čas vysílání

Další pořady

 • Desky, pásky, vzpomínky

  Písničky, které provázely život slavných muzikantů. Vyprávění hudební osobnosti o svém životě, inspiraci, rodině i přátelích, spoluhráčích a dalších zajímavostech.

 • Oldies jako na dlani

  Pořad nabízí pohled odjinud. Historická fakta, vztahující se k interpretům i skladbám. Informace, které jinde neuslyšíte.

 • Pochoutkový rok

  Kulinární průvodce pro všechny milovníky jídla. V rámci pořadu vyhlašujeme soutěž Pochoutkový rok o váš nejlepší recept. Vítěz získá vybavení do kuchyně za 100 000 Kč.

 • Slavné dvojice

  Rozhovory Alex Mynářové s osobnostmi, které pojí rodinné, přátelské nebo pracovní vazby.