O pořadu Folková jíška Pavlíny Jíšové

Folková jíška je hudební pořad, který se zaměřuje na folk, country a příbuzné žánry. Jeho součástí jsou rozhovory s hudebními osobnostmi na aktuální i žánrová témata.

Autorka pořadu Pavlína Jíšová pochází z Českých Budějovic a ve Folkové jíšce umně spojuje svou původní profesi učitele českého jazyka a hudební výchovy. Není pouze moderátorkou, ale především aktivní písničkářkou (www.jisova.cz).

Pořad je určen všem věkovým kategoriím a každému, kdo má rád pěknou melodii a vkusné texty o životě v nás a kolem nás.

Témata jsou vybírána podle ročního období nebo aktuálního dění ve světě folku. Vystupuje zde špičky české i světové folkové scény, ale také mladí talentovaní začínající autoři nastupující generace, kteří si zaslouží pozornost.

Připravuje: Pavlína Jíšová

Historie pořadu:
Pořad se vysílá od roku 2008.

Odvysílané pořady si můžete poslechnout v iRadiu.

Kdy se pořad vysílá

Čas vysílání

Další pořady

 • Rozhlas jede za vámi

  Zábavná show Aleše Cibulky se vydává na cestu po celé České republice. Každý měsíc na jiném místě a s bohatým programem.

 • Desky, pásky, vzpomínky

  Písničky, které provázely život slavných muzikantů. Vyprávění hudební osobnosti o svém životě, inspiraci, rodině i přátelích, spoluhráčích a dalších zajímavostech.

 • Noční linka

  Čas na vaše příběhy.

 • Velká radioporadna

  Chcete požádat o dotaci na zateplení domu nebo výměnu oken? Víte, jaké kotle se nebudou smět od září používat pro vytápění bytů a domů? Chystáme další Velkou radioporadnu.