Folková pohlazení načichlá plzeňským Lochotínem
Pořad Folková pohlazení obvykle připravujeme v pardubickém studiu. Tentokrát jsme ale vařili na cestách v Plzni.
Díky moderní technice není problém připravit díl z hotelového pokoje a když máte za oknem legendární portovní Lochotín a jste ve městě spjatém se Samsonem, Copáky, Béďou Šedivkou, Máky, Honzou Eretem, Michalem Willie Sedláčkem, Přeletkami, Soukupovými nebo třeba Semtexem, je více než jasné, co si v tomto dále budeme hrát.
Související
-
Co se děje v novém roce na české folkové scéně?
Šťastný nový rok, pokud možno folkový... aneb co má se hrát, když otvíráte nový prázdný kalendář?
-
Vybíráme skladby, které ve Folkových pohlazeních ještě nezazněly
Obrázky Příbuzných nebo Palečka s Janíkem, Porcelánové figurky Pavla Dobše nebo Vysmátý idiot Pepy Nose a k tomu celá řada dalších neznámých nahrávek.
-
Zveme na folkové koncerty a vzpomínáme na Zuzanu Navarovou
První adventní folková pohlazení přinášejí písně nevánoční, ale hromadu pozvánek a drobných informací: 4 zdi a Lenka Slabá zvou na své předvánoční koncerty.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.