Hrajeme folkaře, o kterých jste ještě neslyšeli
Pro folkovou hudbu je to amatérské muzicírování typické. Jde o stav, kdy si normální lide různorodých profesí, zkoušejí hrát a zpívat, nebo dokonce psát písně, jen tak, z čiré potřeby vyzpívat své radosti a smutky, zachytit příběhy, prostě si muzikou udělat hezky... netřeba k tomu školených hudebníků.
Jen málo z nich to dotáhne na větší pódia nebo dokonce do studia a nahraje desku. Poslechněte si další výběr písní od skupin a interpretů, o kterých jsme možná ještě nikdy neslyšeli.
Související
-
Pozvání na Jablonského medvídka s Přístavem, Isarou a Hlubokým nedorozuměním
Z kalendária si tentokrát pustíme Navarovou, Maška nebo Viktorína a druhou půlku pořadu budeme hrát dle abecedy.
-
Oprášíme zapomenuté folkové desky
Obvykle náš pořad plníme aktuálními pozvánkami. V době covidového umlčení kultury to není moc praktické, tak tento podivný mezičas vyplníme vyprášením koutů fonotéky.
-
Folková pohlazení plná hudebních legend
Jména pro folkaře posvátná, jako jako Karel Kryl nebo Pavlína Braunová, legendární spojení Mišík-Hrabě-Kovařík, nezapomenutelný Honza Vyčítal, nebo Roman Horký.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.