Jak poznáme správně zpracované těsto? Radí Mirka van Gils Slavíková

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Těsto vyválíme na tenkou placku

To, že jsme si s těstem dali potřebnou práci, poznáme na tom, jak vypadá a jak se chová v rukou.

Kynutá těsta – když zaděláváte kynutá těsta, je důležité, aby se těsto nelepilo na vařečku nebo ke stěnám mísy.

Piškotová a třená těsta – u piškotových a třených těst musíte mít mouku dobře zabalenou. Nesmí nám dělat moučné hrudky, což je vidět na vrásčitosti těsta. Těsto musí být kompaktní a hladké.

Pevná těsta (linecká) – když si u těchto těsta hrajeme s moukou příliš, tak je zpravidla spaříme. To poznáte tak, že se těsto začne stahovat. Rychlost zpracováním mezi máslem a moukou musí být velmi krátká.

Co to je „stahování těsta“?

Máslem, které obsahuje určité procento vody, a zároveň žloutky nebo celými vejci, pomalým mícháním vyprovokujete lepek obsažený v mouce. Lepek je „lepidlo“, jak název napovídá, takže začne bobtnat a mít elastický efekt jako u kynutých těst. A to je u pevných těst velice špatně, protože kvůli tomu jsou například sušenky tvrdé.

Mirka van Gils Slavíková

Je jednou z našich nejznámějších cukrářek. Profesionální dráhu začala v Praze v roce 1984. Pracovala v restauraci Moskva a v hotelu Alcron v Praze. Toužila ale poznat a naučit se více, než naše země nabízela, a tak o pět let později s manželem a dcerou Hankou emigrovala do Jihoafrické republiky. Zde vedla cukrárnu, stejně jako později ve Spojených státech amerických. Láska k cukrařině ji zavedla i do Francie, Švýcarska i Nizozemí.

Za velký úspěch považuje své vítězství ve Velké ceně Paříže. Tehdy zvítězila v ryze francouzské disciplíně – v přípravě svatebního dortu Croquembouche. Nejcennější medailí je ta zlatá z Basileje z roku 2013. Získala ji za barokní karamelovou panenku, kterou vytvářela, aby splnila poslední přání své maminky. Upekla dezert pro japonského premiéra, ale také dort pro Jamese Bonda, herce Daniela Craiga nebo karamelového slavíka pro Karla Gotta. Splnil se jí i sen – být porotkyní v české verzi britské soutěže Peče celá země.

Říká: „Cukrařina je můj svět i můj život. Je to moje láska, vášeň i nejvěrnější životní partner.“

Mirka van Gils Slavíková