Jak zatočit se slimáky; jarní návrat ptáků

5. duben 2014

Problém, který asi trápí zahrádkáře od Aše až po Jablunkov - to jsou žraví slimáci. V minulém vydání Hobby magazínu jsme některé rady, jak si se slizkým likvidátorem úrody poradit, zveřejnili. Nejspíše to mnozí z vás pokládali za nedostatečné a tak se nám zaplnil záznamník na čísle 221 553 790 ověřenými metodami.


Jarní návrat ptáků do našich krajin

Je tady jaro. To znamená i přílet mnoha ptačích druhů zpět do České republiky. Možná jste už viděli toho vašeho čápa, který každým rokem se svou družkou přilétá k vám do vsi, a vyvedou tu společně mladé.

Nové hnízdo čeká na první čapí osadníky

A podobně zní také otázka jednoho z našich posluchačů. Ptá se, zda čápi, kteří každoročně přilétají na komín v jeho obci, jsou stále ti stejní. Naše redaktorka Jitka Slezáková se vypravila za pardubickým ornitologem Vladimírem Lemberkem.

autor: Artur Kubica
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.