Jan Kopečný o kapele Botox: Psát a zpívat vlastní věci je útěk od muzikálů. Je to jiná energie

7. prosinec 2022

Na svém kontě má slušný počet muzikálů. Za asi největší stres považuje casting na muzikál Čas růží složený z největších hitů Karla Gotta. „Sám Mistr seděl v porotě a vybíral interprety. Zpívat jeho písničky před ním bylo opravdu těžký. Ale tam se mi otevřel obzor.“

Zpěvák a muzikálová hvězda Jan Kopečný je i spoluautor projektu Muzikály naruby. Vystupuje v něm spolu s Petrem Ryšavým a Josefem Vágnerem. Několikrát vyprodali Divadlo Broadway, následovala vyprodaná velká Lucerna.

„Chtěli jsme vymyslet něco jiného, než na co byli zvyklí lidé v divadle. Takže koncert provází různé průpovídky a fórky. Vypravíme si mezi sebou historky třeba z castingů,“ přibližuje atmosféru koncertů.

Zpívají písničky i ryze ženského původu. „My ženám záviděli ty krásné hity, takže třeba zpíváme Teď královnou jsem já. Většinou se dohadujeme kdo jakou skladbu bude zpívat, ale tady se zrovna střídáme a refrén zpíváme společně. Takže v tomto případě jsme všichni tři královny,“ směje se Jan Kopečný. Časem chtějí cílit i do filmů a seriálů, aby měli pestřejší repertoár.

Botox jako únik

Od roku 2018 koncertuje se svojí kapelou Botox. „To je moje srdeční záležitost. Kapela je útěk, vymanění se z toho muzikálu. Tady to je naše hudba a zpíváme naše texty lidem, kteří chodí jen na nás. To je úplně jiná energie.“

K Vánocům vydali svoji prvotinu – singl Vánoční a natočili videoklip, na kterém pracovali už od léta. A jak tráví sváteční čas? „Jezdím do jižních Čech, kde mám rodinu. Vánoce jsou tradiční – máme stromeček, kapra, salát, cukroví a zpíváme koledy. Ten zpěv je hodně na mně,“ směje se. „A nejlepší je brácha, ten si pořád nepamatuje texty, ačkoli jsou ty koledy pořád stejný.“

Jak vznikl název Botox? Proč si vybrali k natáčení klipu starou Sokolovnu? Znát ho můžete i ze seriálu ZOO. Jak se mu jako původně neherci hraje role záporáka Kamila a jak se vypořádává s kritikou? Poslechněte si v pořadu Alex a host.

Alex Mynářová a Jan Kopečný

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.