Jaroslav Parči se představí coby kapitán Carbon Castel-Jaloux v novém muzikálu Cyrano

2. listopad 2021

Zpěvák Jaroslav Parči v době covidu nelenil. Změnil životní styl, chystá nové autorské písně a také duet se zpěvačkou Ilonou Csákovou. Vystupuje i v několika muzikálech.

Jaroslav Parči

„Momentálně vystupuji v pěti muzikálech. Galileo a Mefisto v divadle Hybernia, Čas růží v Hudebním divadle Karlín. Od prosince se bude hrát Sněhová královna, zimní muzikál pro děti. A nakonec zcela nový, autorský muzikál Cyrano dirigenta a ředitele Hudebního divadla Ze:Mě v Českých Budějovicích Vojtěcha Adamčíka.”

Jak jste získal angažmá tak daleko od Prahy?

„Ještě před lockdownem proběhl konkurz. Já byl coby herec a zpěvák pro českobudějovickou produkci neznámý, nicméně mě vzali, za což jsem velmi vděčný. Vojtěch Adamčík a režisér David Cody jsou lidé na správném místě, ví, co dělají a dělají to velmi dobře. Důkazem je i chystaný muzikál.”

Bydlíte kousek od Prahy, jak často jezdíte do Českých Budějovic na zkoušky?

„Muzikál se zkouší už asi dva roky. Lockdown nás zastavil na rok a půl. Když se ale vše fungovalo, pendloval jsem mezi Úvaly a Českými Budějovicemi zhruba měsíc a půl a bylo to velmi náročné.”

Jde zatím o vaši asi největší roli v muzikálu?

„Obsadili mne do role kapitána Carbon Castel-Jaloux, který má své vojsko a bojuje se Cyranem ve Francii. Moje postava je i poměrně vtipná, musím být přísný a zakřičet na ně (vojsko). Za roli jsem vděčný, zřejmě jsem na castingu zapůsobil, tak uvidíme, snad nezklamu.”

autor: Jan Berousek
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová