Karel Černoch 80

Pocta Karlu Černochovi. Nedožité zpěvákovo jubileum připomenou čtyři mimořádné koncerty.

Letos v říjnu by oslavil osmdesátiny jeden z nejvýraznějších zpěváků domácí populární scény Karel Černoch. Jubileum připomene na podzim projekt Karel Černoch 80 tvořený čtyřmi jedinečnými koncerty. 

„Táta odešel příliš brzy. Jeho písně a hlas sameťák si připomínám téměř denně. Byl jedinečný. A proto bych ho ráda připomenula i vám… společně s hosty, kteří s Karlem Černochem spolupracovali, kamarádili nebo se jím inspirovali,“ říká zpěvákova dcera, zpěvačka Tereza Černochová, která s exkluzivními hosty zazpívá nejznámější písně z repertoáru jedné z legend české populární hudby.

CERNOCH 80_plakat-tento.jpg

Měl byste zpívat, řekl Werich

Traduje se, že když Karel Černoch pracoval počátkem 60. let jako rekvizitář ve Filmovém studiu Barrandov, zaslechl ho tam brnkat na kytaru a prozpěvovat Jan Werich. „Poslyšte, vy byste měl zkusit zpívat lidem na jevišti,“ navrhl mu. Alespoň takto na začátky pěvecké kariéry Karla Černocha vzpomíná jeho celoživotní kamarád, textař a spisovatel Ondřej Suchý.

Karel Černoch s dcerou Terezou

Karel Černoch odzpíval desítky písní s bigbítovými kapelami, s kytarou, s country seskupením nebo za doprovodu big bandů a velkých orchestrů. Nejznámější z nich zazní i na koncertech. Těšte se na legendární Zrcadlo, které je považované za absolutně největší hit z repertoáru Karla Černocha, nebo protestní Píseň o mé zemi, která zpěvákovi kromě uznání vynesla i roky perzekucí ze strany komunistického režimu.

„Přitahuje mě jevištní zpívání na velké ploše. Nestavím na šlágrech, rád se poperu se složitými písněmi, ale vyhovují mi i balady s doprovodem kytary, vždyť jsem napsal Popelky,“ řekl Karel Černoch v jednom starším rozhovoru. Právě Popelky zazní rovněž na připravovaných koncertech, stejně jako Správnej džob, Ona se brání, Tržnice světa nebo Jabloň ví, kdy má kvést a mnoho dalších.

zpěvák Karel Černoch

„Karel Černoch a jeho písně jsou klenotem českého hudebního nebe. Jsem velmi rád, že je s Terezkou, B-Side Bandem a plejádou exkluzivních hostů můžeme lidem připomenout a zavzpomínat na vynikajícího zpěváka, muzikanta a člověka, který tu zanechal nádherný odkaz a nesmazatelnou stopu,“ doplňuje producent Josef Buchta.

Nejnovější články