Karel Kyncl. Seriál o legendárním rozhlasovém zpravodaji

17. leden 2020

V cyklu „Životopisů" se setkáváme s novinářem, spisovatelem, ale především velkým rozhlasákem Karlem Kynclem. Kdo by si nepamatoval jeho Zápisníky z Velké Británie, milé a moudré zároveň. V pěti dnech vám připomeneme, klíčové okamžiky z jeho bohatého života.

Karel Kyncl strávil dlouhé roky ve vyhnanství ve Velké Británii. Měl také rád New York, své předchozí působiště. I poslední léta svého života prožil za hranicemi své vlasti, ale nikdy nepřestal milovat český jazyk a svou rodnou zem. A že si s češtinou dokázal skvěle poradit, mohli dlouhé roky slýchávat i posluchači Československého rozhlasu a později Českého rozhlasu. Karel Kyncl, publicista a dlouholetý rozhlasový zpravodaj ve Velké Británii patří mezi ty, na něž se nezapomíná. O životě, který v poválečných letech ani nemohl být jednoduchý, i o práci za mikrofonem vám budeme vyprávět tento týden v Životopisech.

V režii Petra Horáka účinkují Petr Horák a Michal Mašek.

Spustit audio

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.