Kariéru v Německu mi zakázali, prozradil zpěvák Dalibor Janda Xaverovi
V dobách své největší slávy mohl Dalibor Janda udělat kariéru i v Německu, ale rozjednanou spolupráci zastavili v tehdejším Československu, protože se to tenkrát někomu nehodilo. Luboši Xaverovi Veselému se populární zpěvák v pořadu Xaver a host svěřil také s tím, co prožíval po smrti svého syna.
“To byla taková rána z ničeho, najednou to přijde a nevíš odkud, co se děje, nevíš proč,” řekl Dalibor Janda. Xaverovi přiblížil v rozhovoru okamžiky, které mu změnily život, a jaký zlom nastal v jeho životě po tragické smrti syna.
V době, kdy byl jedním z nejúspěšnějších zpěváků v Česku, dostal Dalibor nabídku ke spolupráci z Německa a některé své hity už dokonce tenkrát v němčině nazpíval. Nakonec se však dozvěděl, že není žádoucí, aby právě on Československou republiku v Německu reprezentoval.
Blíží se velká oslava
“Jednoho dnes jsem si řekl: ´Sedni si k tomu a spočítej si ty koncerty´. Spočítal jsem to v té době, kdy to bylo těsně před čtyřtisícím koncertem, a teď už se to pomalu blíží k pěti tisícům. Doufám, že to oslavíme nějakým velkým koncertem.”
Chcete se dozvědět, kde zpěvák začal pracovat, když přišel z obce Drahotuše na Moravě do Prahy, a jaký z českých slavných herců mu nabídl jako první spolupráci? Poslechněte si audiozáznam rozhovoru.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.