Labyrint v Líbeznicích má víc zrcadel než bludiště na Petříně. Navíc jsou začarovaná

16. duben 2018
Zrcadlový labyrint tvoří 70 zrcadel

Kouzelník Pavel Kožíšek má v Líbeznicích u Prahy své Divadlo kouzel. A protože stále vymýšlí, čím by své diváky a návštěvníky ještě potěšil, otevřel v přízemí divadla zbrusu nový zrcadlový labyrint, který nechal vybavit sedmdesáti zrcadly. Některá z nich prý navíc začaroval.

Před jedním zrcadlem si můžete zahrát na Spidermana a vyfotit se, jak lezete po stropě. Pohrát si můžete také s optickými klamy. Například se naučíte zkrotit stolek, který se bude vznášet nad vaší hlavou.

Ale základem je klasický zrcadlový labyrint. „Máme v něm dokonce víc zrcadel, než slavné bludiště v Praze na Petříně,“ chlubí se kouzelník Pavel Kožíšek. Zrcadla, která deformují postavu návštěvníků, umí podle jeho slov i nejrůznější kouzla. „Jedno zrcadlo, takzvané modelkovské, z vás udělá nejhubenějšího hubeňourka na světě, to mají rády zejména moje kolegyně z divadla,“ dodává s úsměvem.

Zrcadla pro labyrint byla vyrobená na zakázku. Bludištěm návštěvníci musí procházet s jednorázovými rukavicemi na rukách, aby zrcadla neupatlali a zanechali je i za sebou krásně lesklá a čistá, tudíž matoucí pro další návštěvníky.

Návštěvníky líbeznického labyrintu čekají i zábavné úkoly

O poctivosti celého labyrintu svědčí i fakt, že se z něj někteří návštěvníci nemohou dostat ven. „Už se nám tu stalo, že lidé vešli vchodem a vchodem zase vyšli ven, protože východ nedokázali najít,“ říká kouzelník.

Dětem i jejich rodičům se v líbeznickém labyrintu líbí a cestu ven prý většinou rychleji najdou právě děti. Kouzelník Pavel Kožíšek si navíc pro sebe nechal udělat model labyrintu a cestu skrz něj se naučil nazpaměť. I přesto prý v bludišti několikrát zabloudil.

Spustit audio
  • Tipy na výlet