Likvidace škůdce vrtule třešňové a hniloby třešní; bylinky na jaře

26. duben 2014

Možná už se těšíte na záplavu bílých květů v třešňových sadech. Můžete se zajet podívat například na Kunětickou horu u Pardubic, kde se návštěvníci kochají tímto nádherným pohledem každý rok.

Redaktorka Jitka Slezáková se s dotazem naší posluchačky, jak zlikvidovat škůdce vrtuli třešňovou, vypravila za místním zahradníkem Františkem Hlubockým.


Bylinky nám pomohou být na jaře fit

Pro dobrou radu jsme si zašli k ostravské bylinkářce Ivaně Valíčkové, která se bylinkářkou stala tak, že se přivdala do slavného bylinkářského rodu Valíčků.

A protože každý kutil, každý sběratel, zahrádkář, každý posluchač by měl být na jaře připraven na celoroční práci, požádali jsme Ivanu Veličkovou o radu, jak být na jaře fit z pohledu bylinkářky.

autoři: Artur Kubica , jsl
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.