Moderní zdobení velikonočních vajíček

19. duben 2014

O Velikonocích by kromě zajíčků, mazanců a beránku neměly především chybět vajíčka. Samozřejmě velikonočně nazdobená.

Pokud nechcete každý rok z tajné skrýše vytahovat stále stejné kraslice, není nad to si vajíčka ozdobit přímo doma. Dnes je na trhu nejen mnoho druhů barev, ale také nejrůznější samolepky, které dokáží věrně napodobit tradiční vzory vyškrabování a dětem naopak připravit Velikonoce opravdu „veselé“.

Před barvením nebo použitím obtisků je nutné vejce dokonale omýt a především zbavit skořápku mastnoty – nejlépe jarem na nádobí. Potom už stačí svolat celou rodinu a pustit se do malování a zdobení.

O tom, jak přesně při zdobení vajíček postupujeme, mluvila Markéta Vejvodová s Mílou Valdovou a Danielem Hartlem ze společnosti Druchema.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.