Neděle: Jak se díváte na lidi propuštěné z vězení?

16. březen 2014

Je mnoho lidí, kteří vyjdou z vězení a chtějí začít normální život. Život, který je už do vězení nevrátí. Jsou lidé, kteří jsou nenapravitelní a končí v cele opakovaně. Stejně tak je to s veřejností. Někdo nedokáže odpustit, zapomenout, jiní po minulosti nepátrají a pomáhají. Jako třeba dobrovolníci z nejrůznějších charit, kteří s propuštěnými komunikují, radí jim, jak najít práci nebo bydlení. Jaký je váš názor a zkušenost?

Setkali jste se s někým, kdo přišel z výkonu trestu? Jaké máte zkušenosti? Pomohli jste někdy lidem, kteří byli ve vězení, aby se dostali do běžného života, nebo se s nimi bojíte mluvit? Byli jste vy sami ve vězení? Jak vás vnímá okolí, podává pomocnou ruku nebo se na vás stále dívá skrz prsty?


Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.