Nedělní Noční linka: Letní čas

28. březen 2021

Vadí vám střídání letního a zimního (správně standardního) času nebo je vám to jedno? Střídání času bylo zavedeno především za účelem úspory elektrické energie. V dnešní době už jsou energetické důvody změny času sporné. Jaký názor máte vy? Vyhovuje vám spíše letní nebo zimní čas? Uvítali byste, aby se čas už neměnil? Co pro vás znamená čas jako takový? Je pro vás luxusem, který si musíme chránit? Umíte si svůj volný čas řídit?

Hodiny se dnes v noci posunuly o hodinu vpřed z 2:00 na 3:00. Střídání času by mělo v Evropské unii skončit. Shoda panuje na tom, že by bylo vhodné, aby v rámci Evropy platil jeden čas, ale zatím není jasné, jaký by to měl být. Evropský parlament proto prodloužil lhůtu pro stanovení jednotného času do roku 2021. Do té doby mohou zástupci zemí diskutovat a nakonec vyjádřit své stanovisko. Jednotného času se tak reálně dočkáme nejdříve v roce 2022.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.