Nedělní Noční linka: Léto na zahradě

16. červenec 2023

Jak vám letos kvete zahrada? Už má vaše zahrádka letní tóny? Je letos barevně hodně pestrá? Na jaké výpěstky se těšíte?

Jaké „originály“ pěstujete na vaší zahrádce? Jsou to i nějaké cizokrajné dobroty? Už jste i něco sklízeli? Co je vaší největší chloubou na zahradě?

Pěstujete přes léto okrasné květiny do kytic nebo raději bylinky do kuchyně a na voňavé čaje přes zimu? Kdo se vám bude starat o zahradu, když budete na dovolené? Děláte si doma vlastní hnojivo? Co dokážete vypěstovat na balkóně?

Zavolejte Jarce Barboříkové do zlínského studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište sem, přímo pod téma (rozhlas.cz/linka). K dispozici je také email linka@rozhlas.cz. Těším se na Vás!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.