Nedělní Noční linka: Osvobozující pocit

20. srpen 2023

Někomu může ten pocit kamene spadlého ze srdce přivodit třeba to, že se zbaví léta nenošených svršků. Možná že vám to velké osvobozující vydechnutí přineslo nějaké životní rozhodnutí, ke kterému jste se dlouho rozhoupávali.

Nebo bylo zdrojem osvobozujícího pocitu ve vašem případě něco spontánního? Kdy naposledy, z čeho, nebo při čem jste měli ten slastný osvobozující pocit?

Na vaše příběhy podpořené vlastními zkušenostmi bude v dnešní Noční lince čekat v brněnském rozhlasovém studiu Borek Kapitančik na telefonu 731 800 900.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.