Nedělní Noční linka: Pohádky dělají náš život krásnějším

12. září 2021

Máte rádi pohádky? Jaké byly a jsou vaše nejoblíbenější? Posloucháte rozhlasové pohádky, skřítka Hajaju a co vám četli rodiče, když jste byli malí? Čtete i vy svým dětem nebo vnoučatům? Vítězí u vás klasické pohádky nebo se vám líbí i modernější pojetí? Jaká konkrétní pohádka je vaší srdeční záležitostí? 

Celý život se odvíjí od dětství. A pokud máte krásné, hezké dětství, tak nic nebrání tomu, abyste měli krásný a hezký život. To jsou slova Jiřího Lábuse, patrona hlavního města pohádky. Tím se stal opět po roce Jičín v Královéhradeckém kraji.

Festival s názvem Jičín město pohádky je už tradicí a láká malé i velké k zajímavým zážitkům. Pohádky, písničky z pohádek mají lidé rádi napříč generacemi.

Jaké pohádky se líbily a líbí vám? Na vaše příběhy a vyprávění se těší moderátor Noční linky Karel Sladký. K tématu mu můžete napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autoři: Karel Sladký , baj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová