Nejkrásnější dřevěné hřiště stojí v ostravské zoo. A mají to oficiálně potvrzené

17. červenec 2017
Česko – země neznámá
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Broukoviště v Zoo Ostrava

Jak se sedí na krovkách brouka, můžete otestovat v ostravské zoologické zahradě. Místnímu dětskému hřišti totiž dominuje pětice dřevěných zástupců hmyzí říše. I díky nim se stalo Broukoviště nejhezčí dřevěnou stavbou roku 2017 v kategorii malá dřevěná hřiště. Uznání jim vyjádřili lidé ve veřejném hlasování.

Nejrůznějších brouků a broučků je kolem nás nepočítaně. V ostravské zoologické zahradě mají ale dřevěnou pětici, která je velikostně skutečně impozantní. Nosorožec kapucínek a páchník hnědý vynikají stabilitou a odolností. Jejich kolegové jsou sice pouze na dívání, ale společně doplňují charakter netradičního dětského hřiště. Kde jinde můžete usednout na krovky brouka?

Dřevěné broukoviště má přitom nejen potěšit, ale hlavně poučit. Některé druhy totiž vlivem činnosti člověka mizí z naší přírody. V lesích se málokdy nechávají staré, prohnilé stromy, které jsou útočištěm právě podobné havěti. A tak si při prohlížení broukoviště a čtení naučné tabule můžeme uvědomit, že bychom na naší zahrádce mohli nechat alespoň jeden ztrouchnivělý pařez a přispět tím k zachování mizejících zástupců početného živočišného druhu.

Spustit audio