Makové kytičky podle Petry Burianové
Dnešní sladký recept z knihy Cesta z těsta pro vás má autorka kuchařky i vítězka soutěže Peče celá země – Petra Burianová. Upečte si makové kytičky!
Jedná se o cukroví, které můžete použít i jako vánoční. Je na principu lineckého těsta, do kterého přidáte mletý mák a slepujete ho rybízovým krémem.
Co budete potřebovat:
- 150 g hladké mouky
- 125 g mletého máku
- 125 g moučkového cukru
- 125 g másla
na krém:
- 2 dcl mléka
- 80 g změklého másla
- 80 g moučkového cukru
- 30 g vanilkového pudinkového prášku
- hrst rybízu nebo několik lžic rybízové zavařeniny
Celý postup si poslechněte v přiloženém audiu.
Související
-
Hubník nasladko podle Petry Burianové
Zkušená pekařka a vítězka soutěže Peče celá země Petra Burianová se námi podělila o další zajímavý recept, který se jmenuje „hubník“.
-
Zahřívanice podle Petry Burianové
V Apetýtu vám nabídneme recept Petry Burianové z její knihy Cesta z těsta. Nebudeme ale nic péct, budeme připravovat lahodný nápoj na zahřátí.
-
Hrachové placky
Vítězka soutěže Peče celá země Petra Burianová vás až do konce roku bude ve vysílání dopoledního Apetýtu jedenkrát týdně motivovat k pečení a vaření.
Nejnovější recepty
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka
![jak_klara_obratila_na web.jpg jak_klara_obratila_na web.jpg](https://regiony.rozhlas.cz/sites/default/files/styles/cro_3x2_mobile/public/images/e267b388c06a96c1b90c7443afcd1a84.jpg?itok=NWANcVy-)
![](https://regiony.rozhlas.cz/sites/default/files/styles/cro_1x1_mobile/public/images/94949a2cda8b0e5970dc036a8b74667d.jpg?itok=bfzCOlUT)
Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.