Nopové fólie vám odstraní vlhkost ze základů

10. leden 2015

Pokud máte vlhké obvodové zdi domu a cítíte to obzvlášť teď v zimě, není nad to vlhkost pěkně odvést z domu ven, nejlépe jí do domu vůbec nepustit.

Dnešní moderní materiály nám nabízejí různé možnosti řešení vlhkosti, ale pro vlhké venkovní zdi jsou ideální nopové fólie. Schováte je pod úroveň terénu venkovních zdí a vlhkost z domu jednoduše odvětráte dříve, než vstoupí jako nezvaný host do vašeho příbytku.

Starší domy mívají problémy s vlhkostí ve sklepě, ale někdy i s nebezpečným radonem, který je pro zdraví velmi nebezpečný. Ideální je proto v rámci rekonstrukce nopovou folii na obvodových zdech propojit také s pokládkou plastových tvarovek pro trvalé odvětrání podlahové konstrukce ve sklepě. Plastové tvarovky proti vlhkosti vám mohou pomoci odvést z domu nejen vlhkost z podlahy, ale také samotný radon.

Na všechny praktické rady jsme se zeptali Bořka Trojana z firmy Gutta Česká republika.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.