Páteční Noční linka: Jak uchovávám fotky (mapy, trofeje…) z dovolené

7. červenec 2023

Kamínky a mušličky z pláže, fotografie kamarádů z prázdninového tábora, mapa palácového komplexu z krétského Knóssu… trofeje z dovolených můžou mít desítky podob a postupem času (zejména jsme-li “schovávači”) se hromadí.

Uchováváte je v označených krabicích? Stříháte videa sestavená ze záběrů pořízených na dovolené a ukazujete je na rodinných shromážděních? Fotografie z výletů máte jen tak, halabala, na flashdisku nebo ve výpravné fotoknize?

Na to, jak uchováváte své trofeje z dovolených si dnes posvítí Noční linka s Borkem Kapitančikem. Telefonujte na 71 800 900, své příběhy pište na rozhlas.cz/linka. 

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.