Páteční Noční linka: Mé první zvíře

6. květen 2022

Na svého prvního domácího chlupatého (nebo šupinatého či pernatého) souputníka málokdo zapomene. Byl to křeček, pes, kočka, andulka? A skončila jeho odchodem vaše chovatelská dráha, nebo jste se naopak stali celoživotními milovníky němé tváře?

Příběhů, které jste spolu zažili, bylo jistě plno a vy se aspoň o některé z nich podělíte v dnešní Noční lince s Borkem Kapitančikem. Stačí napsat na web rozhlas.cz/linka nebo rovnou zavolat na 731 800 900.

A pokud je už v podtitulu dnešní Noční linky použito ono nezdrobnělé zvíře, má to důvod – mohlo by totiž být hezké, nechat promluvit o prvním zvířeti, které si z dětství pamatují i posluchače, kteří na vesnici o slepici asi nemůžou prohlásit, že to byl jejich domácí mazlíček, zvířátko.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.