Páteční Noční linka: Prozrazené tajemství

2. listopad 2018

Docela dlouho jsem si psala deník, ještě v prvním ročníku střední školy. A protože psací stůl v mém pokoji neměl klíč, myslela jsem, jak bude dobře schovaný pod nepořádkem v posledním šuplíku!

Ale kdepak, moje maminka, v touze po informacích, můj deník našla a bylo zle. Ještě hůř ale bylo, když jsem zvýšeným hlasem pravila něco o „hrabání se v mých věcech“. Facka přiletěla okamžitě! A přesto, že je to dávno, pocit křivdy ve mně zůstal.

Jak jste pátrali po tajemství svých dětí? Také jste tvrdili, že je to kvůli jejich ochraně, pro jejich dobro? Jak jste uchovávali svoje tajemství? Psali jste si vy nebo vaše děti deník?

Anebo jste měli kamarádku či kamaráda a místo písemné formy jste volili tu z očí do očí? A udrželi vaše tajemství anebo je druhý den věděli všichni v okolí? Komu vlastně důvěřujete nejvíc? Je to někdo z rodiny nebo spíše přátelé?

Případně si říkáte: „Mlčeti zlato!“ To si říkám já, a proto nemám ani profil na Facebooku. Ale já na sebe stejně všechno řeknu ve vysílání.

autor: Marcela Vandrová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser