Páteční Noční linka: Stárnutí nezastavíme

20. březen 2020

Pamatujete si, kdy jste si poprvé připustili, že stárnete? Přišlo to s tím, jak rychle rostly děti, s ubýváním sil nebo vráskami v obličeji? Nebo jste si připadali staří, když jste nestačili na nové technologie, které jdou mílovými kroky dopředu?

Jak jste se s tím dokázali vyrovnat? Je pro vás naopak přibývání let pozitivní? Třeba v tom, že získáváte zkušenosti, nadhled a zdravý odstup? Co vám stárnutí přineslo a naopak vzalo?

Stárneme od té doby, co jsme se narodili, a neuděláme s tím vůbec nic. Mluvili jsme o tomhle tématu v Noční lince už tolikrát, ale pokaždé když se k němu vrátíme, je náš pohled o něco jiný, máme víc životních zkušeností.

Tentokrát mě k němu inspiroval fejeton Evy Kadlčákové z Českého rozhlasu České Budějovice, s dovolením část cituji: „Povolily mi tváře a koutky se mi svezly dolů. Vypadám jako francouzský buldoček. A znáte přece francouzské buldočky. Mají pořád přinaštvanej ksicht. Jsou strašně roztomilí. Což o stárnoucí ženě bohužel neplatí.“ Úsměvné, marné, plné nejniternějších emocí. A jak to máte vy?

autor: Romana Lehmannová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.