Páteční Noční Linka: Věříte v poselství snů?

3. červen 2022

Stalo se vám, že sen měl pro vás konkrétní poselství? Že vás sen například varoval před něčím, co se potom i stalo? Nebo přinesl poselství od vašich blízkých, kteří už nežijí, nebo od někoho vzdáleného na mnoho kilometrů? Možná se vám zdají sny, při kterých máte pocit, že je něco "mezi nebem a zemí..." Opakují se vám některé sny? Jsou barevné, nebo černobílé, úzkostné, radostné a dokonce létací? A s čím si je spokukete? Už jste si někdy nechali sen vyložit? 

Sny pro nás nemusí být jen pouhým zpestřením spánku, ale můžeme se též pokusit o jejich výklad. Možná je to opravdu způsob, kterým se můžeme dozvědět odpovědi na mnohé otázky a lépe porozumět sami sobě. O jejich výklad se lidé pokoušeli odpradávna a není divu. Jistě znáte ten pocit, kdy ve vás myšlenka na noční sen zůstává celé dopoledne, nemůžete se zbavit dojmu, že uplynulá noc vám měla přece jen přinést nějaké poselství… Sny zkrátka vrtají hlavou asi každému. Co ale znamenají? Kde se berou? Máme je brát vážně? Britští vědci přišli s odvážnou teorií: sny odráží nejen podvědomí člověka, ale i jeho zdraví či skryté schopnosti! Zdá se vám o sexu? Nemusíte jím být hned posedlí, podle vědců to může jen signalizovat, že jste nadmíru kreativní osobnost.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.