Páteční Noční linka: Vůně kolem nás

17. květen 2024

Dokážete se orientovat podle vůně? Co všechno vám voní? Vybavíte si svůj „voňavý“ život? Co vám nevoní, ale ostatním ano? Potrpíte si na voňavou domácnost a ložní prádlo? Co vám s postupem věku přestalo vonět? Jak moc máte citlivý čich?

Vůně mohou mít významné psychologické a emocionální účinky. Příjemné vůně mohou vyvolávat pocit pohody a uvolnění, zatímco nepříjemné vůně mohou být rušivé a nepohodlné. Vůně také mohou být spojovány s určitými vzpomínkami, místy nebo událostmi, což může zvyšovat jejich význam pro jednotlivce.

Na vaše voňavé příběhy se v dnešní Noční lince z Prahy těší už teď Honza Macoun.

Volat do studia můžete na telefonní číslo 731 800 900 nebo psát na e-mail linka@rozhlas.cz.

autor: Honza Macoun
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.