Pátek: Hudba mého mládí

2. květen 2014

Co považujete za hudbu svého mládí? Na jakých kapelách či interpretech jste vyrostli? Kam jste chodili hudbu poslouchat, případně jak jste získávali nahrávky?

2. květen je Mezinárodním dnem ptačího zpěvu a zároveň dnem, kdy se narodila řada známých hudebních osobností. Mezi nimi i zakladatel Olympicu Petr Janda. A tak vám nabízím, abychom si dnes v Noční lince povídali o hudbě, na které jste vyrůstali právě vy. Hudba do našeho života patří. Platón řekl, že „hudba a rytmus nacházejí cestu k nejskrytějším místům duše“ a Martin Luther zas, že „hudba je jedním z nejkrásnějších a nejnádhernějších darů božích. Je jedním z nejlepších umění...“ Tak jaká hudba přirostla k srdci právě vám a kteří interpreti?


autor: zos
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.