Pátek: Na půdě nám straší

30. květen 2014

Straší vám doma? Nebo je to jen výmysl našeho mozku? Věříte, že se můžou na některých místech objevovat lidé, kteří tam žili před několika desítkami, stovkami let nebo jsou to pro vás spíš hloupé povídačky, které se mezi lidmi vypráví? Stalo se vám někdy, že jste slyšeli nevysvětlitelné zvuky, přesouval se vám nábytek a dodnes si to nedokážete vysvětlit?

Nejlepší je bydlet v paneláku, tam člověk všechny zvuky přisuzuje sousedům. Horší je, když vyjedeme na chatu nebo bydlíme v rodinném domku. Těžko si někdy dokážeme vysvětlit zvuky, které se ozývají z půdy a s železnou pravidelností se opakují, i když jsme podkroví prošli křížem krážem. Nebo najdeme věci jinde, než kde jsme je nechali. Je to naše zapomnětlivost a bujná fantazie nebo věříte na nějakou energii, duši, přízrak, který je s konkrétním místem spojený a čas od času dá o sobě vědět? Stalo se vám to někdy?


Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...