Pátek: Památky, které nám mizí před očima

18. duben 2014

Není tolik států, které by se mohly pochlubit takovým množstvím památek nebo architektonických zajímavostí jako Česká republika. Jenže právě proto se o všechny nedokážeme postarat, někdy je to lidskou neschopností, jindy shodou špatných náhod nebo zbytečnými dohady.

Dnes je Mezinárodní den památek a historických sídel. Proto si připomeneme památky, o kterých není tak často řeč, které se často na mapách uvádí pod značkou zříceniny. Památky, které pomalu mizí.

Je ve vašem okolí památka, hrádek, tvrz, historický most, zámeček, kaple apod., která se rozpadá a na její záchranu je už pozdě? Navštívili jste při svých cestách nějaké památky, které jsou rok od roku většími a většími rozvalinami? Památky, jejichž majitelé nemají dostatek peněz a sil na jejich opravy? Staráte se o nějakou památku vy sami? Víte o památce, kterou naopak někdo zachránil, zachraňuje?


Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

Jan Pokorný, ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu a moderátor

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.