Pondělí: Dozvuky zimy

10. březen 2014

Jak se cítíte v letošní zimě, která svým charakterem připomíná spíše jaro? Jste více unavení nebo naopak plní energie? Přáli byste si „ladovskou zimu" se závějemi sněhu nebo vám letošní zima vyhovuje? Těšíte se na jaro? Patříte k lidem, kteří pociťují jarní únavu? Čím se v zimních měsících bavíte? Jaká práce na vás čeká v prvních jarních týdnech?

S termínem jarní únava se setkal snad každý z nás. Je to pocit fyzické a psychické únavy a vyčerpání, které se objevuje v období koncem zimy a začátku jara. Osm rad, jak přelstít jarní únavu: 1/ Posilujte imunitu, 2/Hodně spěte a neodkládejte odpočinek, 3/Postavte se únavě, načerpejte slunce, 4/ Změňte svůj jídelníček, 5/ Hýbejte se a choďte na čerstvý vzduch, 6/ Vyhněte se stresu, 7/ Nepodléhejte špatné náladě či depresi, 8/ Doplňte potřebné vitaminy.


Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.