Pondělí: Dozvuky zimy

10. březen 2014

Jak se cítíte v letošní zimě, která svým charakterem připomíná spíše jaro? Jste více unavení nebo naopak plní energie? Přáli byste si „ladovskou zimu" se závějemi sněhu nebo vám letošní zima vyhovuje? Těšíte se na jaro? Patříte k lidem, kteří pociťují jarní únavu? Čím se v zimních měsících bavíte? Jaká práce na vás čeká v prvních jarních týdnech?

S termínem jarní únava se setkal snad každý z nás. Je to pocit fyzické a psychické únavy a vyčerpání, které se objevuje v období koncem zimy a začátku jara. Osm rad, jak přelstít jarní únavu: 1/ Posilujte imunitu, 2/Hodně spěte a neodkládejte odpočinek, 3/Postavte se únavě, načerpejte slunce, 4/ Změňte svůj jídelníček, 5/ Hýbejte se a choďte na čerstvý vzduch, 6/ Vyhněte se stresu, 7/ Nepodléhejte špatné náladě či depresi, 8/ Doplňte potřebné vitaminy.


Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...