Pondělí: Knihy a my

14. leden 2013

Čtete knihy? Jaký žánr preferujete? Máte svého oblíbeného autora nebo dáváte přednost poutavému a silnému příběhu? Co máte na knihách nejraději? Navštěvujete knihovny?

V době počítačů a internetu se zdá že jsou knihy na odpis. Opravdu zmizí knihy z našich domácností? Budete jednou číst vnoučatům pohádky z obrazovky tabletu? Nebo nedáte na knihy dopustit a rozhodně si je nenecháte vzít, i když jsou stále dražší a dražší a knihoven ubývá? V této souvislosti mě napadá řada otázek pro dnešní noční zamyšlení a samozřejmě se těším i na vaše názory.


Na vaše příběhy se Jana těší na telefonním čísle 731 800 900.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...