Pondělí: Léto na zahrádce

9. červen 2014

Jak se těšíte na sklízení plodů vaší práce, kterou jste vykonali na jaře? Jak velkou máte zahradu, co tam pěstujete? Máte pouze okrasnou zahrádku na odpočinek nebo si nedovedete představit, že byste se v hlíně nehrabali? S čím byste se mohli ostatním posluchačům pochlubit? Co se vám podařilo vypěstovat?

Říká se, že jsme nejen národ houbařů a chatařů, ale též milovníků zahradničení. V létě, konkrétně v červnu začíná hlavní zahradní sezóna. Jarní práce jsou skončeny a my se můžeme začít těšit z plodů našeho předchozího snažení. Zahrada se nám představuje v celé své kráse. Terasy, balkony i záhony nám krášlí letničky, trvalky a bylinky. Radovat se můžeme z nového trávníku, ale i z prvních dobrot pěstovaných v užitkové zahradě. S péčí o zahradu však nesmíme polevit ani v tomto období. Mezi nejdůležitější činnosti patří zalévání a výživa rostlin. Práce nás však čeká v nadcházejících letních měsících víc než dost.


Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, ředitelka Vývoje a výroby

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.