Pondělí: Narození prvního dítěte

5. květen 2014

Jak vzpomínáte na narození prvního potomka do rodiny? Můžeme vzpomínat na narození vašeho prvního dítě, ale i na to, kdy se vám do rodiny narodilo první vnouče. Byla to pro vás velká změna nebo jste se do nové situace vpravili bez větších zádrhelů a překážek? Máte sourozence? Mladší, starší? Pomáhali jste rodičům s výchovou mladších sourozenců? Jak vzpomínáte na porodní asistentku? Byla vám oporou?

Dnes slavíme Mezinárodní den porodních asistentek, který je oslavou této specializované profese, která je přítomna našeho vstupu na svět. Na tento významný den navazuje svátek, určený na datum 12. května, který je dnem všech zdravotních sester, bez ohledu na jejich profesní zaměření. Svátek se slaví po celém světě. Význam obou těchto dnů je v tom, že mají ukázat důležitost zdravotnického personálu.


Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.