Pondělí: Narození prvního dítěte

5. květen 2014

Jak vzpomínáte na narození prvního potomka do rodiny? Můžeme vzpomínat na narození vašeho prvního dítě, ale i na to, kdy se vám do rodiny narodilo první vnouče. Byla to pro vás velká změna nebo jste se do nové situace vpravili bez větších zádrhelů a překážek? Máte sourozence? Mladší, starší? Pomáhali jste rodičům s výchovou mladších sourozenců? Jak vzpomínáte na porodní asistentku? Byla vám oporou?

Dnes slavíme Mezinárodní den porodních asistentek, který je oslavou této specializované profese, která je přítomna našeho vstupu na svět. Na tento významný den navazuje svátek, určený na datum 12. května, který je dnem všech zdravotních sester, bez ohledu na jejich profesní zaměření. Svátek se slaví po celém světě. Význam obou těchto dnů je v tom, že mají ukázat důležitost zdravotnického personálu.


Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.