Pondělí: Narození prvního dítěte

5. květen 2014

Jak vzpomínáte na narození prvního potomka do rodiny? Můžeme vzpomínat na narození vašeho prvního dítě, ale i na to, kdy se vám do rodiny narodilo první vnouče. Byla to pro vás velká změna nebo jste se do nové situace vpravili bez větších zádrhelů a překážek? Máte sourozence? Mladší, starší? Pomáhali jste rodičům s výchovou mladších sourozenců? Jak vzpomínáte na porodní asistentku? Byla vám oporou?

Dnes slavíme Mezinárodní den porodních asistentek, který je oslavou této specializované profese, která je přítomna našeho vstupu na svět. Na tento významný den navazuje svátek, určený na datum 12. května, který je dnem všech zdravotních sester, bez ohledu na jejich profesní zaměření. Svátek se slaví po celém světě. Význam obou těchto dnů je v tom, že mají ukázat důležitost zdravotnického personálu.


Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.