Pondělí: Sousedské vztahy

9. září 2013

Jaké máte vztahy se svými sousedy? Vycházíte spolu dobře? Případně jak řešíte spory? Pracovali jste někdy v zahraničí? Jakou zkušenost jste si domů přivezli? Jak s vámi v zahraničí jednali?

Dnes slavíme Mezinárodní den původních obyvatel světa, který má připomenout domorodé menšiny. V asi 70 zemích světa dnes žije odhadem 300 milionů takzvaných původních nebo domorodých obyvatel, což je asi 6 procent lidstva. My se v dnešní Noční lince zaměříme na naše sousedské vztahy.

Své příběhy telefonujte Janě do studia na číslo 731 800 900 nebo napište přímo sem. Pokud nepoužíváte Facebook, klikněte na oranžovou ikonu s obálkou a můžete svůj příběh odeslat přes obvyklý webový formulář.


Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.