Pondělí: Stěhování, jeho nástrahy a následky

24. říjen 2016

Ne nadarmo se říká, že je "lepší vyhořet, než se stěhovat". S tím prvním není tolik práce. Když opomeneme tu fůru práce a organizování, které souvisejí s přestěhováním, tak nás v novém místě čeká spousta dalších zážitků. Seznamování se s novým prostředím, s novými lidmi, zvykání si na nový prostor, poznávání nového okolí, běhání po úřadech, atd. Někdo to zvládá dobře a v poznávání nového se cítí jako ryba ve vodě, pro někoho je ale hodně obtížné se s těmito změnami smířit.

Každý z nás se určitě alespoň jednou ve svém životě stěhoval a já doufám, že hlavně za lepším. A tak všichni máme nějaké zkušenosti. Někdy vše klapne jako po másle, a někdy je to opravdu zvláštní akce typu "kulový blesk". Ale spousta adrenalinu to tedy určitě je.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.