Pondělí: Svatby v minulosti a dnes

14. říjen 2013

Jaká byla vaše svatba? Jak vzpomínáte na tento slavností den vy? Je zalitý sluncem nebo se na něm objevil mráček? Nemusíte vzpomínat jen na první svatbu, ale např. na stříbrnou, zlatou, diamantovou… Domníváte se, že v dnešní době má ještě tento závazek smysl nebo fandíte společnému soužití na tzv. psí knížku?

Svatba, také sňatek, oddavky, vznik manželství obecně je vstupem, často slavnostním, do manželství, zvykového a zákonného vztahu mezi ženou, která se vdává, a mužem, který se žení. V posledních desetiletích v některých zemích lze uzavřít sňatek i mezi dvěma muži anebo mezi dvěma ženami. Z pohledu ženy se nazývá vdavky, pro muže ženitba. V dnešní Noční lince si můžeme povídat o vašich svatebních dnech, ale i o názorech na vdavky, případně ženitbu.


Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.