Pondělí: Velká voda - co vám vzala a co vám naopak dala?

3. červen 2013

Povodně stále trápí velkou část Čech. Určitě jste nezapomněli na ničivé záplavy z let 2002 a 1997. Mnoho lidí právě v tuto chvíli zažívá nelehké chvíle, a tak v dnešní Noční lince budete moci předat vzkaz svým blízkým i neznámým, které můžete prostřednictvím rozhlasových vln uklidnit nebo povzbudit.

Otázky zůstávají stejné jako včera: Zasáhly vás povodně? Ať už v těchto dnech nebo letech předchozích? Jak jste se s tím popasovali? Zůstali jste na to sami, nebo vám někdo pomohl? Přiložili jste naopak ruku k dílu vy, když jste viděli, jak jsou na tom sousedé nebo lidé v okolních vesnicích?

Není snad dnes u nás v zemi nikdo, komu by byl lhostejný osud lidí, kteří v těchto dnech bojují s velkou vodou. Pršet zatím nepřestává, takže můžeme očekávat dnes v noci i zítra, že budou další oblasti, kde bude potřeba pomocné ruky. A což teprve, až voda opadne!

Svůj příběh, vzkaz nebo povzbuzení můžete zavolat do studia telefonem na číslo 731 800 900. Anebo napište přímo sem.


Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.